Bluetooth Headset Omega Stereo White

  Спореди

Omega Bluetooth V3.0+EDR Stereo Headset

General Features:
-White/Black Color Scheme
-Bluetooth V3.0 + EDR
-HSP, HFP, A2DP and AVRCP Bluetooth Supported
Calling Features:
-...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Omega Bluetooth V3.0+EDR Stereo Headset

General Features:
-White/Black Color Scheme
-Bluetooth V3.0 + EDR
-HSP, HFP, A2DP and AVRCP Bluetooth Supported
Calling Features:
-Last Number Redial
-Voice Dialing
-Call Rejection
-Call Waiting
-Up to 11 Hours of Talking Time
-Up to 10 Hours of Music Playing Time
-Up to 250 Hours of Standby Time
-Up to 4 Hours of Charging Time (Provided USB Cable)
-Operation Range by Bluetooth Class II-10M (33-feet)

Headphone Specifications:
-Driver Unit: 30mm dia.
-Impedance: 32 OHM/1KHz
-Frequency Response: 20~20KHz
-Sensitivity: 93dB/nW+-3dB
-Maximum Input Power: 10MW

Microphone Specifications:
-Directivity: Omni-Directional
-Frequency Response:100~100KHz
-Impedance: 2.2K OHM at 1KHz
-Sensitivity: 4x1.5/-45+-2dB

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка