ATX Midi Tower Case Zalman Z12 Plus Black

  Спореди

Enclosure Type - ATX Mid Tower
Dimensions - 215(W) x 470(H) x 480(D) mm / 8.4(W) x 18.5(H) x 18.8(D) inch
Weight - 7 kg / 15.43 lb
Materials - Plastic, Steel
Motherboard Compatibility ...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Enclosure Type - ATX Mid Tower
Dimensions - 215(W) x 470(H) x 480(D) mm / 8.4(W) x 18.5(H) x 18.8(D) inch
Weight - 7 kg / 15.43 lb
Materials - Plastic, Steel
Motherboard Compatibility - Standard ATX / Micro ATX
Power Supply Compatibility - Standard ATX / ATX12V
PCI/AGP Card Compatibility - Full Size, 290 mm / 11.4 inch
Drive Bays - 5.25" - External Bay x 4
3.5" - Internal Bay x 5
2.5" - Internal Bay x 1
Common (3in-1) - Internal Bay 5.25"/3.5"/2.5" x 1
Cooling
Components
(Fans) - Top - 120mm Fan Vent x 2 (1 Blue LED Fan included), (1 Fan optional)
Rear - 120mm Fan Vent x 1 (1 Fan included)
Font - 120mm Fan Vent x 1 (1 Blue LED Fan included)
Bottom - 120mm Fan Vent x 1 (1 Fan optional)
Expansion Card Slots - 7 Slots
I/O Ports - Headphones x 1, Mic x 1, USB 2.0 x 2, USB 3.0 x 2
Color - Black

More info:
http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=778

Уреди за напојување No Supply W
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка