ATX Midi Tower Case SAMA Athena 01 Gaming Black w/o PSU

  Спореди

Front Panel: ABS,Shiny Color
Side Panel: Standard with fan holes
Chassis: SPCC 0.5mm, Black painting interior

USB2.0+HD Audio x2
USB3.0 x1
PSU Port: Bottom / ATX

Re...

Прикажи повеќе

Овој производ моментално го нема во ниедна продавница.
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Front Panel: ABS,Shiny Color
Side Panel: Standard with fan holes
Chassis: SPCC 0.5mm, Black painting interior

USB2.0+HD Audio x2
USB3.0 x1
PSU Port: Bottom / ATX

Reserved Fan Ports:
Front: 1x12cm (Fan optional)
Side: 1x12cm (Fan optional)
Rear: 1x12cm (Fan optional)
Top: 2x12cm (Fan optional)

Drive Bays:
5.25'' exposed x1
3.5'' exposed x1
3.5'' hidden x2
2.5'' SSD x4
PCI Expansion Slots: x7

Chassis Size: L400*W185*H425 mm
Case Size: L475*W203*H518 mm

Max.VGA Card: 400 mm
Max. CPU Cooler: 160mm

Support Cable Management: 25 mm

Уреди за напојување No Supply W
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка