ASUS MATRIX-HD7970-3GD5

ASUS MATRIX-HD7970-3GD5

29.999,00 ден.   Спореди

ASUS MATRIX-HD7970-3GD5, Radeon HD7970, PCI-E 3.0 Memory Size 3GB, Memory Type DDR5 384 bit, Engine CLK(MHz) 1000, Memory CLK(MHz) 6000 MHz (1500 MHz GDDR5 ), DVI Output : Yes x 1 (DVI-I), Yes x 1 (DV...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 29.999,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


ASUS MATRIX-HD7970-3GD5, Radeon HD7970, PCI-E 3.0 Memory Size 3GB, Memory Type DDR5 384 bit, Engine CLK(MHz) 1000, Memory CLK(MHz) 6000 MHz (1500 MHz GDDR5 ), DVI Output : Yes x 1 (DVI-I), Yes x 1 (DVI-D), HDMI Output : Yes x 1 (via DVI to HDMI adaptor x 1), Display Port : Yes x 4 (Regular DP), HDCP Support : Yes, D-Sub Max Resolution : 2048x1536, DVI Max Resolution : 2560x1600, 1 x CrossFire cable , 1 x Power cable, 1 x DVI to HDMI adaptor

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка