AMD Phenom II X4 955 3.20GHz

AMD Phenom II X4 955 3.20GHz

6.284,00 ден.   Спореди

AMD Phenom II X4 955 3.20GHz, 2MB L2 Cache and 6MB L3 Cache, Socket AM3, BOX Black Edition


Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Сет http://www.set.com.mk   Детали 6.284,00 ден.

пред 4 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


AMD Phenom II X4 955 3.20GHz, 2MB L2 Cache and 6MB L3 Cache, Socket AM3, BOX Black Edition

Л2 Кеш 2 MB
Брзина на процесор 3.2 GHz
Број на јадра на процесор 4
Архитектура на процесорот 64- bit
Термална моќ 125 W
Л3 Кеш 6 MB
Процесор технологија AMD Phenom
Модел на процесор 955
Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка