Пајажината на Климентина - Елвин Б. Вајт
Пајажината на Климентина - Елвин Б. Вајт

Пајажината на Климентина - Елвин Б. Вајт

130,00 ден.   Спореди

При крајот на првата глава девојчето Ферн е толку многу занесено по прасенцето Вилбур што го добива од татка си, што во еден миг, на училиште, запрашано од учителот кој е главен град на Пенсилванија о...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 130,00 ден.

пред 3 денови
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


При крајот на првата глава девојчето Ферн е толку многу занесено по прасенцето Вилбур што го добива од татка си, што во еден миг, на училиште, запрашано од учителот кој е главен град на Пенсилванија одговара Вилбур. Но со преводот на македонски , имињата се сменети со тоа што Пенсилванија е Македонија, а Волбур, Цанко...


Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 2 години

од Ненајавен корисник

Добра е


         

Објавено


пред 3 години

од Ненајавен корисник

може да кажеш од кое место поточно продавница??


         

Објавено


пред 3 години

од Ненајавен корисник

ЈАС ЈА КУПИВ ЗА 45 ДЕН ВО ЦЕНТАР