Азбука латиница печатно и ракописно

195,00 ден.   Спореди

Постер македонска азбука латиница печатно и ракописно    Издавач: Тримакс Година на издавање: 2013 Изработил: Елизабета Ангелова Наслов на оригиналот: Училишен постер: Азбука латиница печатно и  ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 195,00 ден.

пред една година
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Постер македонска азбука латиница печатно и ракописно    Издавач: Тримакс Година на издавање: 2013 Изработил: Елизабета Ангелова Наслов на оригиналот: Училишен постер: Азбука латиница печатно и  ракописно Јазик на оригиналот: македонски Димензии на постерот: 100*70 см   Целта на изработка и печатење на овој постер е да може секое дете во својата соба да има потсетник за тоа како се пишуваат буквите во латиницата. Постерот е двострано испечатен, од едната страна се печатните букви од латиницата а од другата страна ракописни букви од латиницата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка